Jako Proutek

Miluše - 57 let

Jmenuji se Miluše, je mi 57 let a v lednu 2021 mi váha ukázala 95 kg. To se člověk musí zdravě naštvat, aby si řekl dost. Nejdříve jsem začala více chodit, a když jsem se aspoň trochu rozhýbala, rozhodla jsem se, že se do toho pustím pořádně. V červnu 2021 jsem poprvé přišla do fitka. Při mém prvním vážení byla má váha 87 kg a metabolický věk 69 let. Na úvodní hodině jsem byla s trenérkou Dášou, která se mě tehdy ptala, jaká je moje vysněná váha. Když jsem jí řekla, že 70 kg, ubezpečila mě, že to bude dřina. Dřina to tedy byla, ale výsledek stojí za to.

Zamilovala jsem se do běžeckého pásu, a to natolik, že jsem si ho na další Vánoce nadělila pod stromeček. Můj osobní rekord v chůzi je 501 km za měsíc, to bylo v dubnu 2022. Mám na to dobrou vychytávku – se svými kamarádkami trvají společné telefonáty minimálně hodinu, a to je přesně na 4,5 km.

Od začátku chodím cvičit 3x týdně, vždy v pondělí, ve středu a v pátek, pokaždé na hodinu a půl. Jídelníček jsem tehdy nijak zásadně neměnila, pouze jsem si ubrala krmné dávky. Výsledky se dostavovaly, úbytek byl pozvolný.

V únoru 2021 mi zemřel manžel na covid.

Rok nato jsem potkala nového přítele a od té doby dostalo všechno nový náboj.

Číst dále

V hubnutí mě neskutečně podporuje a pokaždé, když přijdu z fitka s novým měřením, přinese mi růžičku. Chodíme spolu po obchodech a je to úžasný pocit, když od něj dostanu nové tričko ve velikosti, o které se mi dříve jen zdálo, a úplně v pohodě se do něj vejdu.

Od doby, co jsme spolu, jsem také více změnila jídelníček. Zařadila jsem tmavý chleba, tvaroh, ovesné vločky, bílý jogurt, sladím pouze čekankovým sirupem.

Do fitka chodím stále 3x týdně, našla jsem si tady kamarádky a zrovna dnes potkala další.

Při posledním vážení mi váha ukázala 68 kg a metabolický věk 45 let. Za dobu, co chodím cvičit, jsem přišla o téměř 11 % tuku a přibylo mi stejné procento svalů.

V době, kdy jsem začínala, bylo něco takového pro mě jedno velké sci-fi.

Chci být krásná, až se jednou budu vdávat. Budu mít krásné šaty, páskové botky a budu se svému příteli moc líbit.

Květen 2020
Říjen 2020
Srpen 2022
Prosinec 2022
Červen 2023
Prosinec 2023