Jako Proutek

Domácí instantní kaše do zásoby na 5 dnů

Jako proutek Domácí instantní kaše

Podzim je tady a s ním přichází období, kdy začínáme toužit po teplých sytějších jídlech, která nás zahřejí. Jednou z nejlepších možností, jak začít chladné ráno, je připravit si rychlou a chutnou ovesnou kaši.

Proč právě na podzim zařadit do našeho jídelníčku teplé kaše? Jsou nejen chutné, ale také bohaté na vlákninu a kompletní sacharidy. Dlouhodobě vás zasytí a poskytnou vám energii na celý den. Navíc jsou skvělým zdrojem živin, které posilují naši imunitu, což je v podzimním období zvlášť důležité.

Tento recept na domácí instantní kaši je skvělou volbou pro ženy, které si ráno nemohou dovolit trávit spoustu času v kuchyni. Ušetříte čas, který můžete věnovat sama sobě – třeba na cvičení, odpočinek nebo jen na chvíli klidu s oblíbenou knihou. Pusťte se do přípravy a udělejte si radost na začátek každého podzimního dne.

Suroviny:

100 g ovesných vloček
75 g pohankových vloček instantních
75 g vanilkového proteinu
50 g vlašských ořechů
25 g dýňových semínek
25 g lněných semínek
25 g chia semínek
50 g sušených švestek
15 g goji
koření dle chuti (skořice, perníkové koření, vanilka)

Nutriční hodnoty na
1 porci

Energie: 381 kcal (1 600 kJ)
Bílkoviny: 22 g
Tuky: 15 g
Sacharidy: 40 g
Vláknina: 8 g

Postup:

  • 1

    Ovesné vločky najemno rozmixujeme, lněné semínko rozdrtíme, vlašské ořechy a dýňová semínka nasekáme na menší kousky, sušené švestky nakrájíme.
  • 2

    Všechny suroviny v míse promícháme, nasypeme do velké sklenice a uchováváme v chladu. Porci sypké směsi odebereme a v misce zalijeme horkou vodou (150 – 200 ml). Necháme odstát 5 – 10 min. a můžeme podávat.