Jako Proutek

Pitný režim v ceně

Správná hydratace je klíčová pro optimální fungování našeho těla. S ohledem na fyzickou aktivitu se stává ještě důležitější. Během cvičení dochází ke zvýšenému pocení, což vede ke ztrátě vody a elektrolytů.

Stejně jako přijímáme a vydáváme energii, dochází k příjmu a výdeji tekutin. Dospělý člověk denně vyloučí průměrně kolem 1,5 – 3 litru vody, kterou musí následně dostat zpět. Data ukazují, že bychom denně měli přijmout asi 30 – 45 ml vody na kg své hmotnosti, z toho asi 20 % zvládneme díky vodě ve stravě.

Konec polopravd

Kolik tekutin denně bychom měli vypít?

  • přijměme 30 – 40 ml tekutin na 1 kg naší hmotnosti
  • při cvičení pijme navíc 0,4 – 0,8 l / hod.
  • naše přirozené ztráty vody jsou cca 2,5 l denně, při tréninku ztratíme až 2 l vody / hod.
  • asi 20 % denního příjmu vody nám dá strava
  • 50 – 60 % lidského těla tvoří voda
  • při ztrátě 1 % vody dochází ke snížení sportovního výkonu
  • pozor také na druhý extrém – nepřetěžujme ledviny příjmem tekutin více než 1 l / hod.

 

Jak to správně spočítat?

70kg člověk spotřebuje přibližně 2,5 l tekutin denně.

Stravou přijme 0,5 l, pitím potřebuje doplnit 2 litry.

Jak si lépe hlídat pitný režim během dne?

Spočítejte si to

Podle našeho návodu si jednoduše můžete spočítat, kolik vody za den potřebujete vypít. Pokud během dne přidáte cvičení, nezapomeňte množství přizpůsobit.

Správné rozložení

Zvykněte si začínat den sklenkou čisté vody. Pokud jste celý den pitný režim zanedbávali, určitě ho nezkoušejte dohnat večer. Zatížíte tím ledviny a v noci se nevyspíte.

Mějte lahev u sebe

Kupte si jako doplněk pěknou lahev na pití a mějte ji stále u sebe. V kabelce nebo v práci na stole, aby vám připomněla, že se máte napít.

Chytré aplikace

Využijte chytré mobilní aplikace na sledování pitného režimu. Umožní vám zaznamenávat množství vypité vody a posílají vám připomínky.

Buďte kreativní

Pokud se vám zdá voda příliš nudná, přidejte do ní kousky ovoce, lístky máty nebo citronovou šťávu. Uvařte si čajový koncentrát, dejte do lednice a přes den pouze smíchejte s vodou.

Sledujte barvu moči

Barva vaší moči může být dobrým ukazatelem. Jasné a světle žluté zbarvení je obvykle známkou dobré hydratace, zatímco tmavší barva může naznačovat nedostatek tekutin.

Proč cvičit u nás?

Je spousta důvodů, proč začít s pohybem. Proč by tomu mělo být zrovna v našem fitness pro ženy Jako proutek?

 

Skutečné ženy, skutečné příběhy.

jako proutek 5-star-google-review

Žádný dotaz nezůstane nezodpovězen

Nebojte se zeptat na cokoliv dalšího. 💚

Nemusíte, dohlíží na vás zkušená trenérka.

Naučí vás, jak správně stroje používat a jak efektivně cvičit na aerobních stanovištích. Dohlédne na to, abyste cviky prováděla správně a dovede vás úspěšně k vašemu cíli. Komunitní posilovna pro ženy je tady pro vás.

Ano, můžete. Se zdravotním stavem je to komplikovanější, záleží na tom, jaké problémy máte. Proberete je s trenérkou na úvodní hodině a sestavíme vám cvičební plán na míru tak, abyste byl pro vás bezpečný a efektivní.
Jak dlouho chcete. Na nastartování metabolismu stačí již 30minutový trénink. Pokud ale máte více času, můžete samozřejmě cvičit déle, jediným limitem je otevírací doba pobočky. Pokud je posilovna pro ženy otevřena, můžete přijít kdykoliv a cvičit, jak dlouho chcete.

„Žádná vypracovaná žena
z nebe nespadla.“