Jako Proutek

Tréninkový plán

Každá žena k nám přichází s jiným cílem. Může to být touha shodit pár kilogramů, zpevnit postavu, zbavit se bolesti v zádech nebo se chtít naučit správně cvičit pod dohledem trenérky.

Tréninkový plán je v dnešní době mnohem více než jen seznam cvičebních aktivit a jejich pořadí. Je to nástroj, který vám může pomoct dosáhnout svých cílů s ohledem na vaše individuální potřeby a možnosti. Nejde jen o zhubnutí či vytvarování těla, ale také o zlepšení celkového zdraví a pohody.

Cvičit ráno, odpoledne nebo večer?

Často se nás ptáte, v kterou denní dobu je nejlepší cvičit. Univerzální odpověď neexistuje, ideální čas pro cvičení závisí na individuálních preferencích a rozvrhu každé ženy. Některé ženy upřednostňují ranní cvičení, zatímco jiné mají více energie odpoledne nebo večer.

Pokud se zaměřujeme na biologické aspekty, některé studie naznačují, že vhodný čas pro cvičení může být ráno, protože může pomoci probudit a zvýšit hladinu energie. Ranní cvičení může také pomoci zlepšit spánek a celkovou náladu. Na druhou stranu večerní cvičení může pomoci snížit stres a celkově se uvolnit po náročném dni. Důležité je naslouchat svému tělu a brát v úvahu vlastní biorytmus.

Ať cvičíte ráda večer nebo ráno, u nás se nemusíte objednávat. Pokud chcete přijít před prací nebo ve chvíli, kdy dáte děti do kroužků a máte čas sama pro sebe, jsme tady pro vás.

Pozitivní dopady cvičení na vaše tělo i mysl

Zlepšení kondice

Pravidelné cvičení pomáhá ženám zlepšit svou tělesnou kondici. Posiluje svaly, zvyšuje vytrvalost a zlepšuje pružnost těla a pomáhá tím prevenci různých zdravotních problémů.

Hmotnost pod kontrolou

Cvičení je účinným nástrojem pro udržení zdravé váhy a regulaci složení těla. Pomáhá spalovat kalorie, zvyšuje bazální metabolismus a podporuje ztrátu tělesného tuku. Zvýší vaše sebevědomí a dostane vás do pohody.

Prevence osteoporózy

Cvičení, ať už s vlastní vahou nebo na strojích se zátěží posiluje kosti a pomáhá v prevenci osteoporózy (onemocnění charakterizované ztrátou hustoty kostí). To je důležité zejména pro ženy, které mají větší riziko osteoporózy než muži.

Psychika v pohodě

Cvičení má pozitivní vliv také na psychické zdraví. Pomáhá snižovat stres a úzkost a stimuluje uvolňování endorfinů, hormonu štěstí. Běžný denní stres tak budete zvládat daleko lépe a s úsměvem.

Posílení srdce a cév

Pravidelné cvičení přispívá ke zlepšení kardiovaskulárního zdraví. Zvyšuje kardiorespirační výkonnost, snižuje krevní tlak a celkově snižuje riziko srdečních a civilizačních chorob.

Lepší postava

Cvičení zaměřené na různé části těla umožňuje ženám dosáhnout svých cílů týkajících se tvarování určité části postavy a vytvarování svalů. Budete se cítit daleko lépe, až si za pár týdnů budete kupovat o pár čísel menší oblečení.

Proč cvičit u nás?

Je spousta důvodů, proč začít s pohybem. Proč by tomu mělo být zrovna v našem fitness pro ženy Jako proutek?

 

Skutečné ženy, skutečné příběhy.

jako proutek 5-star-google-review

Žádný dotaz nezůstane nezodpovězen

Nebojte se zeptat na cokoliv dalšího. 💚

Nemusíte, dohlíží na vás zkušená trenérka.

Naučí vás, jak správně stroje používat a jak efektivně cvičit na aerobních stanovištích. Dohlédne na to, abyste cviky prováděla správně a dovede vás úspěšně k vašemu cíli. Komunitní posilovna pro ženy je tady pro vás.

Ano, můžete. Se zdravotním stavem je to komplikovanější, záleží na tom, jaké problémy máte. Proberete je s trenérkou na úvodní hodině a sestavíme vám cvičební plán na míru tak, abyste byl pro vás bezpečný a efektivní.
Jak dlouho chcete. Na nastartování metabolismu stačí již 30minutový trénink. Pokud ale máte více času, můžete samozřejmě cvičit déle, jediným limitem je otevírací doba pobočky. Pokud je posilovna pro ženy otevřena, můžete přijít kdykoliv a cvičit, jak dlouho chcete.

„Žádná vypracovaná žena
z nebe nespadla.“