Jako Proutek

Výživové poradenství

Ženské tělo prochází v průběhu života různými fyziologickými změnami, jako jsou menstruace, těhotenství, porod nebo menopauza. Tyto životní fáze vyžadují specifické potřeby v oblasti výživy.

Specifické výživové potřeby mají ženy také kvůli vyššímu procentu tělesného tuku, nižší svalové hmotě a hormonálním rozdílům ve srovnání s muži. Správně vyvážená strava s ohledem na tyto faktory může napomoci udržení zdravé hmotnosti, podpořit hormonální rovnováhu a snížit riziko některých onemocnění.

Naše nabídka

1. balíček – Chci konzultaci

 

2. balíček – Chci jídelníček

Před výživovou konzultací a zpracováním jídelníčku potřebujeme znát Vaše zvyklosti a stravovací návyky, základní rodinnou a zdravotní anamnézu. Prosíme o vyplnění vstupního nutričního dotazníku a děkujeme za čas, který jste věnovala sama sobě. 💚

Výživová poradkyně: Dagmar Matonohová

tel.: 725 555 217, mail: dasa.matonoha@seznam.cz

Mít plán je prvním krokem k úspěchu

Kvalitní potraviny

Vyhledávejte čerstvé a kvalitní potraviny. Mají vyšší obsah živin, minerálů a dalších prospěšných látek, které jsou nezbytné pro správné fungování vašeho těla. Jejich lepší chuť a výraznější vůně vám přinese z jídla větší potěšení.

Čtěte složení

Snažte se vyhnout průmyslově zpracovaným potravinám. Často obsahují vysoké množství rafinovaných cukrů, nasycených tuků a přidaných chemických přísad. Intenzivní zpracování, kterým tyto potraviny procházejí, snižuje jejich nutriční hodnotu.

Spánková hygiena

Kvalitní spánek podporuje správnou funkci metabolismu. Jeho nedostatek může vést k poruchám hladiny hormonů, které ovlivňují pocit hladu a sytosti. Zvýšená únava může vést k touze po potravinách bohatých na cukry a tuky.

Odložte stres

Stres vyvolává uvolňování hormonu kortizolu, který může ovlivnit metabolismus a energetickou rovnováhu. Zvýšená hladina kortizolu může vést k ukládání tuků, zejména v oblasti břicha.

Pravidelný pohyb

Bez cvičení to nepůjde, naše doporučení je 30 minut 3x týdně. Tělu je také potřeba dát čas na regeneraci, a proto je vhodné v průběhu týdne vkládat dny odpočinku nebo cvičit lehčí formy aktivity.

Mějte se ráda

Pokud se stane, že zhřešíte, nezoufejte a pokračujte dál. Po jednom špatném jídle ještě nikdy nikdo nepřibral.

Proč cvičit u nás?

Je spousta důvodů, proč začít s pohybem. Proč by tomu mělo být zrovna v našem fitness pro ženy Jako proutek?

 

Skutečné ženy, skutečné příběhy.

jako proutek 5-star-google-review

Žádný dotaz nezůstane nezodpovězen

Nebojte se zeptat na cokoliv dalšího. 💚

Nemusíte, dohlíží na vás zkušená trenérka.

Naučí vás, jak správně stroje používat a jak efektivně cvičit na aerobních stanovištích. Dohlédne na to, abyste cviky prováděla správně a dovede vás úspěšně k vašemu cíli. Komunitní posilovna pro ženy je tady pro vás.

Ano, můžete. Se zdravotním stavem je to komplikovanější, záleží na tom, jaké problémy máte. Proberete je s trenérkou na úvodní hodině a sestavíme vám cvičební plán na míru tak, abyste byl pro vás bezpečný a efektivní.
Jak dlouho chcete. Na nastartování metabolismu stačí již 30minutový trénink. Pokud ale máte více času, můžete samozřejmě cvičit déle, jediným limitem je otevírací doba pobočky. Pokud je posilovna pro ženy otevřena, můžete přijít kdykoliv a cvičit, jak dlouho chcete.

„Žádná vypracovaná žena
z nebe nespadla.“